SEZON SONU KAMPANYASI 59 EURO (KONAKLAMA O/K+FERİBOT+1 GUN TUR) SAMOSU GORMEYEN KALMASIN

€ 59,00
SEZON SONU KAMPANYASI 59 EURO (KONAKLAMA O/K+FERİBOT+1 GUN TUR) SAMOSU GORMEYEN KALMASIN
1 GECE SAMOS TURU
 
Sabah saat 07.00’da Sığacık Teos Marina’da Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08.00’da kalkacak olan feribotumuza biniyoruz.

1 saat 55 dakikalık keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adası Karlovasi Limanına yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, misafirlerimiz otellerine yerleşiyorlar (odalara giriş saati 14.00’dır).

Arzu eden misafirlerimiz ile saat 12.00'da extra olarak düzenlenecek olan (kişi başı 10 Euro), başkent Vathy turuna çıkıyoruz. Başkent Vathy'de Pisagor meydanını ve Aslanlı Heykeli yakından tanıyoruz. Alışveriş ve öğle yemeği için verilecek olan serbest zamanın ardından otobislerimize binip, Manolates köyü eteklerinde, ormanlık bir arazi içinde yer alan Aidonio köyünde kahve molası veriyor ve Karlovasi'ye geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile alacağımız Taverna gecesi saat 20.30’da başlayarak gece geç saatlere kadar devam etmektedir.

Sabah otel’de aldığımız kahvaltımzın ardından saat 09.00’da Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos köyünden geçiyoruz. Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz.

Ardından adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei köyünü ziyaret ediyoruz. Ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimize gerek kendileri için gerekse de hediye etmek için bu olağanüstü tasarıma sahip kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlüce bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz.
Kısa bir seyahatin ardından Pythagoria’ya vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Yaz aylarında 24 saat hareketli olan bu güzel beldenin çarşısında alışveriş molası verdikten sonra adanın başkenti olan Vathy’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Başkenti görebiliyoruz.

Yaptığımız kısa panoramik başkent gezimizin ardından, adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’dan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz.
Bu şirin beldede vereceğimiz molamız esnasında, dileyen misafirlerimiz deniz kenarında alacakları öğle yemeğinin tadını çıkartırken, dileyen misafirlerimiz kokarinin şirin sokaklarında gezinti gerçekleştirip kahvelerini yudumlayabiliyorlar.
Burada geçirdiğimiz keyifli molanın ardından, bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Avlakia ve Agios Konstantinos gibi küçüklü büyüklü şirin köylerin içinden geçtikten sonra Karlovasi’ye varıyoruz.

Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17.00’da Karlovasi’den kalkarak Sığacık’a gidecek olan feribotumuza biniyor ve günün yorgunluğunu yapacağımız yaklaşık 1 saat 55 dakikalık yolculuk esnasında üzerimizden atmaya çalışıyoruz.