GEREKLİ BİLGİLER
Yunanistan'ın Samos Adası'nı ziyaret edecek olan misafirlerimizin geçerli pasaport sahibi olmaları gerekmektedir.

Bordo pasaport sahiplerinin geçerli Shengen vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.
Bordo pasaport sahipleri Samos Adası'na Kapı Vizesi ile giriş yapabilirler.
Kapı vizesi "için KAPIDA VİZE SATIN AL" menüsünü lütfen inceleyiniz.
Bordo pasaport sahiplerinin gidiş tarihleri ile pasaport bitiş tarihleri arasında minimum 6 aylık bir süre olması gerekmektedir.
Pasaportunda KKTC girişi bulunanlar, Yunanistan'a kabul edilmemektedirler.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.
Yeşil pasaport sahiplerinin gidiş tarihleri ile pasaport bitiş tarihleri arasında minimum 3 aylık bir süre olması gerekmektedir.

Bordo pasaport sahibi emeklilerin yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında emekli olduklarını gösterir bir belge (Emekli Kartı, SGK Hizmet Dökümü vb.) getirmeleri gerekmektedir.
Bordo pasaport sahibi çalışanların (Devlet Memuru Olmayanlar) yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında Devlet Memuru olmadıklarını kanıtlayan bir belge (SGK Hizmet Dökümü) getirmeleri gerekmektedir.
Bordo pasaport sahibi çalışan Devlet Kurum personellerinin yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında çalıştıkları kurumdan alınmış orjinal ıslak imzalı izin yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Bordo Pasaport sahibi çalışan Devlet Kurum personellerinin eşleri ve çocuklarının  yurtdışına çıkış yapabilmeleri için eşleri ve çocukları için de çalıştıkları kurumdan alınmış orjinal ıslak imzalı izin yazısı getirmeleri gerekmektedir.

Kendisinden Yeşil pasaport sahibi emeklilerin  yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında emekli olduklarını gösterir bir belge (Emekli Kartı, SGK Hizmet Dökümü vb.) getirmeleri gerekmektedir.
Eşinden Yeşil pasaport sahibi emeklilerin  yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında eşlerinin emekli olduklarını gösterir bir belge (Emekli Kartı, SGK Hizmet Dökümü vb.) getirmeleri gerekmektedir.
Yeşil Pasaport sahibi çalışan Devlet Kurum personellerinin yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında çalıştıkları kurumdan alınmış orjinal ıslak imzalı izin yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Yeşil Pasaport sahibi çalışan Devlet Kurum personellerinin eşleri ve çocuklarının  yurtdışına çıkış yapabilmeleri için eşleri ve çocukları için de çalıştıkları kurumdan alınmış orjinal ıslak imzalı izin yazısı getirmeleri gerekmektedir.
2014 sonrası emekli Yeşil pasaport sahibi Polis Memurlarının ve eş ve çocuklarının emeli oldukları kurumlarından (Emniyetten) alınmış orjinal ıslak imzalı izin yazısı getirmeleri gerekmektedir.

Devlet Kurumu personeli olmayan, yabancı pasaport sahibi TC vatandaşlarının yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında Devlet Memuru olmadıklarını kanıtlayan bir belge (SGK Hizmet Dökümü) getirmeleri gerekmektedir.
Devlet Kurumu personeli olan, yabancı pasaport sahibi TC vatandaşlarının yurtdışına çıkış yapabilmeleri için yanlarında çalıştıkları kurumdan alınmış orjinal ıslak imzalı izin yazısı getirmeleri gerekmektedir.
Devlet Kurum personeli olan, yabancı pasaport sahibi TC vatandaşlarının eşleri ve çocuklarının  yurtdışına çıkış yapabilmeleri için (eşleri ve çocukları yabancı pasaport sahibi olsa dahi) eşleri ve çocukları için de çalıştıkları kurumdan alınmış orjinal ıslak imzalı izin yazısı getirmeleri gerekmektedir.

Yurtdışına çıkış yapacak olan tüm misafirlerimizin 15 TL karşılığını bankalara yatırarak yurt dışı çıkış harcı almaları gerekmektedir.

Firmamız tarafından, gerek feribot bileti, gereksede tur paketi alan tüm misafirlerimiz yukarıda yazılı olan tüm bilgileri okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.
Evrak eksiği yüzünden Türkiye'den çıkış yapamayan veya Yunanistan'a giriş yapamayan misafirlerimizden firmamız sorumlu tutulamaz ve mali ve hukuki sorumluluğu peşinen kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar.